IMG_0050.png

 

Wyposażenie:

Podstawowym wyposażeniem Laboratorium Biomechaniki jest system BTS Smart wraz z platformami dynamometrycznymi oraz zestawem do rejestracji i analizy sygnału EMG. Smart jest cyfrowym systemem rejestracji ruchu, zawierającym 6 kamer podłączonych do stacji roboczej oraz zasilaczem i jednostką synchronizującą system. Wykrywa on i rejestruje trójwymiarową pozycję w czasie małych biernych znaczników (od 1mm do 20mm), które zostały umieszczone na badanej osobie lub przedmiocie. Zestaw kamer, czujników i niezbędne do funkcjonowania systemu oprogramowanie można przenosić i w zależności od potrzeby organizować badania w różnych warunkach. Dostarczone wraz z systemem moduły oprogramowania umożliwiają prowadzenie kompleksowych badań w różnych dziedzinach biomechaniki. Zestaw bezprzewodowych czujników EMG umożliwia podczas każdej analizy ruchu, dodatkowo analizowanie aktywności poszczególnych partii mięśni. Możliwe jest podglądanie w czasie rzeczywistym rejestrowanego sygnału EMG. 

 

Przeznaczenie:

Badania prowadzone za pomocą przedstawionego systemu mogą służyć różnym celom: diagnostyce medycznej oraz ocenie funkcjonalnej pacjenta, monitorowaniu postępów czynionych przez sportowców, poprawie atrakcyjności parków rozrywki lub siłowni, analizie dynamicznych procesów przemysłowych, testom zderzeniowym samochodów, projektowaniu ergonomicznemu itd. Z powodu licznych zastosowań stanowi wyposażenie wielu laboratoriów badawczych i dydaktycznych na całym świecie.

 

Działalność:

W trakcie semestru w Laboratorium Biomechaniki prowadzone są zajęcia dydaktyczne dla studentów kierunków Inżynieria Biomedyczna oraz Mechatronika. Ponadto Laboratorium Biomechaniki znajdujące się na Politechnice Poznańskiej jest główną placówką badań  koła naukowego BTS "Da Vinci" .

Strona zbudowana na serwerach Politechniki Poznańskiej

Administracja treści i obsługa CMS Martyna Michałowska i Magdalena Grajewska

Poznań, marzec 2015

Joomla templates by a4joomla
>